UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW, LEKCJE BIBLIOTECZNE, UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA

Wszystkim zainteresowanym Publiczna Biblioteka w Zatorze oraz jej filie udostępniają swoje zbiory  na zewnątrz oraz na miejscu w czytelniach. Dostęp do zbiorów biblioteki zgodny jest z ustawą o bibliotekach z 27.06.1997 i Statutem Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze. Biblioteka udostępnia czasopisma, zarówno w czytelni, jak i na zewnątrz.

Organizujemy zarówno dla czytelników, jak i innych mieszkańców Zatorszczyzny różnego rodzaju konkursy, warsztaty, spotkania autorskie, wystawy.

Współpraca z nauczycielami przedszkoli i szkół Zatorszczyzny przyczyniła się do poszerzenia oferty Biblioteki o lekcje biblioteczne. Nasi bibliotekarze przygotowują je i przeprowadzają wśród  przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i licealnych.Tematyka lekcji nie jest ograniczona i może zostać poszerzona w oparciu o propozycje zainteresowanych pedagogów.

INTERNET, CO-WORKING

Biblioteka dysponuje stanowiskami komputerowymi z dostępem do sieci internetowej, z których można korzystać nieodpłatnie. W pomieszczeniach Publicznej Biblioteki w Zatorze działa bezprzewodowa sieć internetowa.W przypadku posiadania przenośnego komputera istnieje możliwość podłączenia go nieodpłatnie do sieci. Jeśli chcesz popracować, zapraszamy do coworkingu w naszej czytelni.

KSERO, DRUK, SKANOWANIE i LAMINOWANIE

KSERO - biblioteka umożliwia kserowanie materiałów ze swoich zbiorów.
DRUK – istnieje możliwość drukowania informacji zarówno ze stron internetowych, jak i nośników wymiennych. Drukowanie z tych nośników tylko po uprzednim zeskanowaniu ich przez bibliotekarza.
SKAN - w czytelni umożliwiamy bezpłatny dostęp do skanera.

LAMINOWANIE

Cennik usług:
Druk/ksero (kolor czarny) A4 – 0,40 zł jednostronnie 0,60 zł dwustronnie

Druk/ksero (kolor czarny) A3 – 0,70 zł jednostronnie 1,00 zł dwustronnie

Druk/ksero (kolorowe) A4 – tekst –  0,80 zł jednostronnie 1,20 zł dwustronnie

Druk/ ksero (kolor) A4 ze zdjęciem, rysunkiem, clipem, itp.: 1,60 zł

Cena dotyczy każdej rozpoczętej strony wydruku.

Laminowanie: 1 strona A4 – 4,00 zł. 1 strona A3 – 6,00 zł.

Skanowanie z pomocą bibliotekarza: 1 strona - 0,50 zł.