Przedszkolaki z Laskowej rozmawiali dziś o książkach i o bibliotece.

Uwaga! Nowe godziny pracy filii Biblioteki w Podolszu i Rudzach!

Boris Akunin, znakomity pisarz gruzińsko-żydowskiego pochodzenia, autor m.in. kryminałów, których akcja rozgrywa się w carskiej Rosji będzie bohaterem kolejnego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zatorze.

Takie wizyty cieszą nas najbardziej! W środowe przedpołudnie (18 października) grupa Biedronek z Samorządowego Przedszkola "Złota Rybka" rozmawiały z nami o emocjach. Przewodnikiem po emocjach była oczywiście książka.

Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki zaplanowane jest na 9 kwietnia na godz. 16:30 w ROK. Spotkamy się z Krystyną Janosz, autorką książki pt. „Z jedwabnego pod błękitne niebo Kazachstanu”, opisującej losy jej rodziny.

Emocje były tematem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych. O emocjach, o sposobach radzenia sobie z nimi w Laskowej opowiadała Angelika Maj.

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, autorem m.in. znakomitych "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" oraz "Odrzania. Podróż po ziemiach odzyskanych."

Twórczość Tadeusza Konwickiego będzie tematem kolejnego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zatorze.

Na zaproszenie Biblioteki i ROK-u przedszkolaki z gminy Zator spotkały się dziś (24 listopada) w Sali Koncertowej Regionalnego Ośrodka Kultury z Kubusiem Puchatkiem. Tak w tym roku obchodziliśmy urodziny tej sympatycznej postaci.

W najbliższą sobotę czytamy "Nad Niemnem"! Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania dzieła Elizy Orzeszkowej. Wystarczy przyjść do Biblioteki w Zatorze miedzy 10:00 a 12:00.