Rozpoczęty w miesiącu październiku przez zatorską książnicę cykl zajęć „Bliskie spotkania z biblioteką” skierowany został przede wszystkim do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Z pierwszej lekcji przewidzianej w ramach cyklu skorzystali już uczniowie za Szkoły Podstawowej w Zatorze.

Celem lekcji było przede wszystkim zapoznanie dzieci z biblioteką i zasadami korzystania z wypożyczalni, czego następstwem miało być przygotowanie uczniów do samodzielnego korzystania z pomieszczeń i zbiorów bibliotecznych. Wykorzystując zabawę w „Klinice Chorych Książek” bibliotekarki starały się uświadomić uczniom konieczność właściwego obchodzenia się z książką, a utrwaleniu tych nawyków miały służyć plastyczne zajęcia, efektem których były kolorowe sowy - zakładki.

Spotkanie zakończyła rozwijająca nie tylko język, ale też wyobraźnię pierwszoklasistów, a wyjątkowo serdecznie przyjęta przez dzieci zabawa w kalambury.

Zainteresowanych nauczycieli wraz ze swoimi wychowankami zapraszamy na kolejne spotkania w ramach cyklu.

Data: 3 października 2016 r.
Miejsce: Biblioteka w Zatorze