Lipcowa aura i wyjątkowo dokuczliwe upały skłaniały wszystkich, bez wyjątku, do poszukania miejsc, które dostarczą choć odrobinę ochłody.

7 i 9 lipca Publiczna Biblioteka w Zatorze zaprosiła do siebie najmłodszych mieszkańców Zatorszczyzny, na głośne czytanie książek połączone z zajęciami plastycznymi w ramach cyklu wakacyjnych spotkań pt. „CzyToManiacy biblioteczni?”.
W pierwszym dniu zajęć bibliotekarki, z pewnością dla ochłody, czytając dzieciakom przygody gąsienicy Emilki, przeniosły się wraz ze swoimi gośćmi nad jezioro, gdzie w szuwarach mieszkała bohaterka książki, w drugim dniu natomiast wszyscy ruszyli do cienistego sadu, w którym krowę Łakomczuchę, szukającą ochłody  spotkała wyjątkowo zabawna historia.
Oba spotkania z literaturą dla najmłodszych uwieńczyła zabawa plastyczna, podczas której mali goście mieli okazję wykazać się zarówno zręcznością jak i fantazją.

Sierpniowe zajęcia CzyToManiaków bibliotecznych zdominowali Niedźwiedź i Masza oraz Wesoły Ryjek – bohater książek Wojciecha Widłaka.

Podczas tych spotkań dzieci wykonywały zakładki do książek, rozwiązywały krzyżówki literackie oraz wykorzystując plastelinę stworzyły postać jednego z bohaterów zająć- Wesołego Ryjka. Dzięki zaś uprzejmości Małopolskiej Spółdzielni Handlowej „Wizan” podczas sierpniowych spotkań mogły również skosztować słodkich wypieków.

Data: 20 sierpnia 2015 r.
Miejsce: Publiczna Biblioteka w Zatorze

Zajęcia z książką Wojciecha Widłaka pt. "Wesoły Ryjek"

Data: 18 sierpnia 2015 r.
Miejsce: Publiczna Biblioteka w Zatorze

Zajęcia z książką pt."Masza i Niedźwiedź"

Data: 9 lipca 2015 r.
Miejsce: Publiczna Biblioteka w Zatorze

Zajęcia z książką Wiesława Drabika pt. "Łakomczucha"

Data: 7 lipca 2015 r.
Miejsce: Publiczna Biblioteka w Zatorze

Zajęcia z książką Ewy Stadtmuller pt. "Gdzie jesteś Emilko?"