27 marca odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej ”Czytam w podróży… Herberta”, będąca wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Klubu Herbertowskich Szkół.

Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, natomiast  partnerem strategicznym tegorocznej edycji jest Alior Bank.

Celem projektu realizowanego w ramach kampanii „Pan Cogito” jest nie tylko upowszechnienie twórczości Poety ale również popularyzacja czytelnictwa w ogóle.

W czwartek 27 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta oraz przedstawiciele szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami  utworów Zbigniewa Herberta. Tego samego dnia zakładki będą również rozprowadzane w wybranych bibliotekach, księgarnio-kawiarniach oraz w oddziałach Alior Banku.

Taką zakładkę, w najbliższy czwartek  można będzie równieżotrzymać w zatorskiej książnicy. Być może zainspiruje ona do zainteresowania twórczością poety oraz poezją w ogóle.