W czwartkowe popołudnie 21 listopada Publiczna Biblioteka w Zatorze gościła w swoich murach Zdzisława Połącarza– malarza, grafika i społecznika.

Urodzony w Oświęcimiu, a obecnie mieszkający w Nowym Tomyślu artysta wypowiadający się  w różnych technikach plastycznych (pastel, rysunek, malarstwo olejne i akwarelowe)  swój pokaźny dorobek artystyczny prezentował dotychczas na   158 wystawach indywidualnych i  667 wystawach zbiorowych.  Jego prace znalazły swoje miejsce  w wielu muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami.
Zrealizował kilkanaście cykli rysunkowych oraz albumów graficznych, w tym znany mieszkańcom Zatora cykl „Stary Zator”. Projektował również i ilustrował tomiki poetyckie, a w 1998 roku wydał własny tomik fraszek „Taniec z fraszkami”. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Za upowszechnianie  kultury polskiej w Niemczech otrzymał specjalne podziękowanie. Otrzymał również „Certificate of Achievement” Columbus, Ohio.
Artysta, będący  głównym inicjatorem wielu plenerów malarsko-rzeźbiarskich i  wieloletnim ich  komisarzem, jest jednocześnie  konsultantem grup artystów Europy zachodniej i wschodniej.
         Uczestnicy spotkania ze Zdzisławem Połącarzem w zatorskiej książnicy mieli okazję nie tylko uzyskać wiele cennych informacji dotyczących jego warsztatu pracy,  działalności, ale również poznać  ciekawe historie z jego życia prywatnego. Niecodziennych wrażeń dostarczyła także uczestnikom spotkania wystawa prac artysty- akwarele prezentujące urokliwe zakątki europejskich miast: Wenecji, Paryża, Wilna, Pragi, Wiednia i Krakowa. Szkoda tylko, że prace te tak krótko gościły w Zatorze.

Data: 21 listopada 2013 r.
Miejsce: Publiczna Biblioteka w Zatorze