Ponad stu sześćdziesięciu młodych „turystów” - przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas z terenu Zatorszczyzny,w ramach cyklu spotkań przeprowadzonych przez Publiczną Bibliotekę w Zatorze i jej filie, wybrało się w niezwykle wyjątkową podróż pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do Tuwimowa.

Słynna Lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima, tym razem ciągnęła wagony nieco inne niż te, które pamiętamy z utworu. To dzieciaki tworzyły skład pociągu, a nad bezpieczeństwem podróżnych czuwał kierownik w białej koszuli, kolejarskiej czapce i z wielkim lizakiem, którym dawał znak do odjazdu. Wesoły pociąg zatrzymał się w Warzywowie, Rzepkach Małych, Dyziowie, Hilarowie. Na każdej z tych stacji uczestnicy zabawy przypominali sobie odpowiedni wiersz Juliana Tuwima, by następnie wcielić się w role bohaterów danego utworu. Było kolorowo i wesoło. Przygotowane specjalnie na te spotkania rekwizyty i odpowiednie kostiumy, sprawiły małym aktorom nie lada frajdę.

Tytułowe miasteczko- Tuwimowo, było celem podroży, skąd młodzi podróżnicy wysłali swoim mamom listy z pięknymi laurkami. Bo jak tu w maju nie pamiętać o swoich mamach?.

To przecież one jako pierwsze odkryły przed nami piękny świat tuwimowych wierszy.

Data: 15, 20 maja 2013

Data: 24 maja 2013r